Grafy v poznámkovom zošite OneNote s využitím doplnka Symbolab

Obsah

Ak ste učiteľom matematiky, zbystrite pozornosť. Váš elektronický poznámkový zošit môžete obohatiť o interaktívne grafy vďaka doplnku s názvom Symbolab. Ako na to? Nič nemusíte inštalovať, tento návod platí pre online verziu poznámkového zošita OneNote, ktorý máte k dispozícii v Office 365 Education alebo aj v súkromnom Microsoft účte.

1.Vytvoríme si novú stránku v elektronickom zošite OneNote a pomenujeme ju

2.Pridáme si do zošita doplnok Symbolab

Na karte Vložiť si vyberieme v skupine Doplnky možnosť Doplnky balíka Office.

V okne Doplnky balíka Office sa presunieme na kartu Obchod. Do vyhľadávacieho poľa napíšeme názov Symbolab a klikneme na lupu. Medzi všetkými doplnkami v balíku Office sa nám vyhľadá doplnok Symbolab Graphing Calculator a pre jeho získanie klikneme na tlačidlo Pridať.

TIP: pre úspešné pridanie doplnku si skontrolujte, že váš kurzor je v texte stránky, nie v nadpise.

3.Zapíšeme si matematické funkcie

V ľavej časti doplnku máme možnosť využiť rôzne matematické symboly, ktoré sa bežne využívajú pri rôznych matematických funkciách. Do poľa pod týmito symbolmi, označeným farebnou guličkou, začneme písať našu matematickú funkciu.

Zapísaním matematickej funkcie sa nám graf tejto funkcie automaticky zobrazí v časti s osami a zároveň sa nám sprístupní ďalší riadok pre napísanie ďalšej funkcie. Naraz si môžete zobraziť až päť grafov funkcií. Pri každej funkcii kliknutím na lupu zobrazíme aj ďalšie vlastnosti či riešenia danej matematickej funkcie.

Kliknutím na ozubené koliesko, upravíme nastavenia grafu ako názov a rozsah osi x a osi y. Ďalej sa nám v grafe zobrazujú tri typy farebných bodov:

  • čierny bod zobrazuje prienik grafu funkcie s osou x alebo osou y,
  • modrý bod zobrazuje maximum funkcie,
  • červený bod zobrazuje prienik dvoch grafov funkcií.

Okno s nastaveniami zavrieme tak, že opäť klikneme na ozubené koliesko.

Vyskúšajte a pozrite si túto funkciu v nami vytvorenom OneNote zošite a vyskúšajte aj vy obohatiť svoje poznámky o tento nový doplnok s názvom Symbolab Graphing Calculator.

 

Zdieľajte alebo čítajte ďalej

Facebook
Twitter
LinkedIn